• Biela pastelka

• Dňa 20. septembra 2019 sa študenti i pedagógovia zapoja do zbierky Biela pastelka, ktorá podporuje nevidiacich. Svojou aktívnou účasťou pomôžeme tým, ktorí nás potrebujú. Zodpovedná: RNDr. Jana Gregušová.

• Týždeň koordinátorstva

• V prvom vyučovacom týždni si študenti AGY pod vedením koordinátorov AGY upevnili a rozšírili vedomosti z oblastí výchovy k ľudským právam, manželstvu a rodičovstvu, enviromentálnej výchove, zdravom životnom štýle, informatizácie, čitateľskej gramotnosti a v oblasti prevencie sociálno-patologických javov. Zodpovední: koordinátori jednotlivých oblastí.

• Te deum

• Školský rok 2019/2020 sme začali slávením spoločnej sv. omše v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave. Sv. omšu celebroval vdp. PhDr. PaedDr. Ľuboš HAŠAN, PhD. MBA, LL.M, riaditeľ školy spolu s duchovým školy vdp. Mgr. Stanislavom Lieskovským a vdp. PhDr. Petrom Mikulom, PhD. MBA, LL.M. Nech sú slová z homílie povzbudením pre nás všetkých počas celého školského roka.

• Otvorenie školského roka 2019/2020

• Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020 sa začne v pondelok 02. septembra 2019 o 8.00 hod. v kmeňových triedach AGY. Potom bude nasledovať slávnostná sv. omša, na ktorú sa študenti presunú spolu s triednymi učiteľmi.

Tešíme sa na Vás!

• Prázdninové prianie

• Milí zamestnanci, študenti

prajeme Vám všetkých príjemné prežitie letných prázdnin. Načerpajte veľa energie a sily do ďalšieho školského roka!

• Teambuilding

• Dňa 27. júna 2019 sme strávili spoločné chvíle príjemným posedením. Rozvinuli sme takouto formou vzájomné vzťahy.

• Zbierka pre ľudí bez domova

• Počas pôstneho obdobia žiaci našej školy reagovali na výzvu riaditeľa školy PhDr. PaedDr. Ľuboša Hašana, PhD., MBA, LL.M a zapojili sa do zbierky konzervovaného jedla určeného pre bezdomovcov, o ktorých sa stará Spoločnosť Misionárok Lásky v Petržalke. Podarilo sa nám vyzbierať 19,5 kg cestovín, 5 kg ryže, 84 kusov konzeriev, 22 sáčkových polievok, rôzne cereálie, strukoviny, cukor a cukrovinky. Vyzbierané potraviny Sestrám Matky Terezy odovzdal PhDr. Peter Mikula, PhD., MBA, LL.M.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili!

• Koncoročný výlet 2. AG

• Druháci absolvovali spoločný koncoročný výlet v prostredí Vysokých Tatier. Zodpovedný: Mgr. Lukáš Piňák.

• Koncoročný výlet 1. AG

• Trieda 1. AG si posledné školské dni užila na spoločnom výlete v Tatrách. Zodpovedná: doc. Ing. Viera Horváthová, PhD.

• Božie Telo

• Sviatok Božieho Tela si študenti i pedagógovia AGY uctili sv. omšou, ktorú celebroval riaditeľ AGY vdp. PhDr. PaedDr. Ľuboš HAŠAN, PhD., MBA, LL.M.

• Exkurzia - Malé Karpaty

• Dňa 13. júna 2019 študenti 1. AG absolvovali exkurziu v oblasti CHKO Malých Karpát, navštívili jaskyňu Driny. Zodpovedná: RNDr. Jana Gregušová.

• Kurz na ochranu života a zdravia

• V dňoch 10. - 12. júna 2019 študenti 3. AG absolvovali Kurz na ochranu života a zdravia. Spoločne sa naučili, zopakovali základy prvej pomoci, orientáciu v teréne, absolvovali turistiku. Zodpovední: Mgr. Daniel Čálik, Mgr. Monika Zemková

• Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

• Dňa 27. mája 2019 boli v slávnostnej atmosfére Katedrálneho chrámu sv. Jána Krstiteľa v Trnave odovzdané maturitné vysvedčenia našim absolventom. Tomuto aktu predchádzala sv. omša, ktorú celebrovali riaditeľ Arcidiecézneho školského úradu v Trnave vdp. Ing. Mgr. Ján Hallon, riaditeľ AGY vdp. PhDr. PaedDr. Ľuboš Hašan, MBA, LL.M a vdp. PhDr. Peter Mikula, MBA, LL.M.

Absolventi naši, prajeme Vám do ďalšieho života veľa šťastia!

• Prijímacie skúšky pre nenaplnený počet

• Riaditeľ Arcibiskupského gymnázia biskupa P. Jantauscha v Trnave, podľa § 66 ods. 7 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon), vyhlasuje prijímacie skúšky na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do tried 1. ročníka v študijnom odbore 7902 J gymnázium. Prihlášky na prijímacie skúšky možno zaslať do 07.06.2019.

Prijímacia skúška sa bude konať dňa 18. júna 2019.

• Príbeh hrdinu

• Dňa 07. mája 2019 sa študenti AGY, pri príležitosti 100. výročia úmrtia Milana Rastislava Štefánika, zúčastnili prednášky, ktorá bola spojená s premietaním filmu o poslednom lete najväčšieho Slováka.

• Veľkonočný pozdrav

• Vedenie AGY praje všetkým zamestnancom a študentom milostiplné prežitie veľkonočných sviatkov. Nech radosť a láska zmŕtvychvstalého Ježiša Krista prebýva medzi nami.

• Krížová cesta

• Dňa 17. apríla 2019 sa pedagógovia i študenti AGY slávením pobožnosti Krížovej cesty pripravili na prežívanie slávneho veľkonočného trojdnia, ktoré vyvrcholí Kristovým zmŕtvychvstaním.

• Rodičovské združenie

• Triedni profesori pozývajú rodičov študentov všetkých ročníkov na rodičovské združenie. Tieto budú prebiehať formou individuálnych konzultácií v kmeňových triedach jednotlivých ročníkov v čase od 14:00 -17:00 hod. v nasledujúcich dňoch:

1. AG - 10. apríla 2019

2. AG, 3. AG. 4. AG - 11. apríla 2019

Účasť všetkých rodičov je nutná!

• Lyžiarsky výcvik

• Študenti 2. AG absolvovali lyžiarsky výcvik v stredisku Ski Brezovica. Podporili tak svoj zdravý životný štýl, svoje zdravie i spoločné vzťahy. Zodpovední: Mgr. Daniel Čálik, Mgr. Ľuboš Martinák