• Vianočná Budapešť

• Dňa 11. decembra 2019 AGY organizuje exkurziu do Budapešti spojenú s prehliadkou mesta, pamiatok a vianočných trhov. Zodpovedná: RNDr. Jana Gregušová.

• Olympiáda ľudských práv

• V týchto dňoch prebehla na AGY Olympiáda ľudskych práv. V školskom kole zvíťazil Samuel Jurkovič z 4.AG, na 2.mieste sa umiestnila Júlia Čížiková a na 3.mieste Sára Mišovičová.

Gratulujeme !

• Anglická olympiáda

• Dňa 27.11.2019 na našej škole prebehlo školské kolo anglickej olympiády, v ktorej si študenti zmerali svoje vedomosti v dvoch kategóriách.

• EXPERT geniality show

• Dňa 28.11.2019 sa 21 žiakov zapojilo do celoslovenskej súťaže EXPERT geniality show, v ktorej si otestovali svoje vedomosti v šiestich témach.

• Vianočná Budapešť

• Dňa 11.12.2019 sa študenti AGY zúčastnili exkurzno-poznávacieho zájazdu do Budapešti. Spoločne navštívili historické centrum mesta, Baziliku svätého Štefana, Budínsky hrad a nadýchali sa i vianočnej atmosféry podvečer na trhoch.

• Svetový deň boja proti AIDS

• Dňa 1.decembra si každoročne pripomíname Svetový deň boja proti AIDS. Červeným oblečením alebo pripnutím červenej stužky sme vyjadrili solidaritu dňa 2.12.2019.

• Kým kohút nezaspieva

• Dňa 5. decembra 2019 sa študenti 3. AG a 4. AG zúčastnia divadelného predstavenia spracovaného podľa literárnej predlohy Ivana Bukovčana Kým kohút nezaspieva. Aj takouto formou si rozšíria svoje literárne vedomosti. Zodpovedná: Mgr. Miriam Karasová

• Trnavská Novéna

• Počas trvania Trnavskej Novény sa pedagógovia a študenti AGY zúčastnili slávenia sv. omše. Túto celebroval vdp. PhDr. PaedDr. Ľuboš Hašan, PhD. MBA, LL.M, riaditeľ školy. Spoločne sme ďakovali a prosili zároveň o pomoc a ochranu trnavskú Pannu Máriu.

• Rodičovské združenie

• Triedni profesori pozývajú rodičov študentov všetkých ročníkov na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 20. novembra 2019 formou konzultácií v čase od 15:00 - 17:00 hod. v kmeňových triedach jednotlivých ročníkov.

Účasť všetkých rodičov je nutná!

• Kúsok tepla

• V dňoch od 11. - 15. novembra 2019 sa na AGY uskutoční zbierka zimnej obuvi a ponožiek v rámci celotrnavského dobrovoľníckeho projektu s názvom Kúsok tepla. Zapojiť sa môžete prinesením zimnej obuvi alebo ponožiek v dobrom stave do vestibulu našej školy.

Vopred vám všetkým ďakujeme, aj v mene núdznych ľudí, ktorým takýmto spôsobom veľmi konkrétne pomôžeme!

• Kurz prvej pomoci 33

• Vybraní študenti AGY sa zúčastnili 33 hodinového kurzu prvej pomoci. Získali tak nielen teoretické vedomostia, ale aj praktické zručnosti spojené s modelačnými cvičeniami.

• Európska demokratická kultúra

• Dňa 11. novembra sa vybraní študenti AGY zúčastnia Vedeckej čajovne organizovanej Helsinským výborom pre ľudské práva. Predmetom diskusie bude téma Európska demokratická kultúra. Zodpovedný: Mgr. Lukáš Piňák.

• Imatrikulácie

• Dňa 04. novembra 2019 boli prváci slávnostne imatrikulovaní. Prostredníctvom úloh, spevu a tanca v ľudovom tóne sa tak stali plnohodnotnými členmi AGY rodiny.

Prváci, vitajte medzi nami!

• Deň otvorených dverí

• Srdečne pozývame záujemcov o štúdium na AGY na deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 28. októbra 2019 (pondelok) v čase od 9. 00 - 14. 00 hod.

V tento deň bude AGY otvorené aj pre širokú verejnosť v čase o 15.00 - 17. 00 hod.

Tešíme sa na Vás!

• Adaptačný kurz

• Dňa 02.-03. októbra 2019 študenti 1. AG triedy absolvovali adaptačný kurz zameraný na zlepšenie adaptácie v novom prostredí, spoznanie sa navzájom, vytvorenie priaznivej triednej klímy. Zodpovedná PhDr. Eva Hirnerová.

• Putovanie relikvií sv. Vincenta de Paul

• Dňa 30. septembra 2019, sa pri príležitosti putovania relikvií sv. Vincenta de Paul, študenti a pedagógovia AGY zúčastnili sv. omše, ktorú celebroval Mons. Ján Orosch, trnavský arcibiskup.

Pokračujme spoločne v začatom diele sv. Vincenta de Paul, lebo milosrdná láska získava svet!

• Biela pastelka

• Dňa 20. septembra 2019 sa študenti i pedagógovia zapoja do zbierky Biela pastelka, ktorá podporuje nevidiacich. Svojou aktívnou účasťou pomôžeme tým, ktorí nás potrebujú. Zodpovedná: RNDr. Jana Gregušová.

• Týždeň koordinátorstva

• V prvom vyučovacom týždni si študenti AGY pod vedením koordinátorov AGY upevnili a rozšírili vedomosti z oblastí výchovy k ľudským právam, manželstvu a rodičovstvu, enviromentálnej výchove, zdravom životnom štýle, informatizácie, čitateľskej gramotnosti a v oblasti prevencie sociálno-patologických javov. Zodpovední: koordinátori jednotlivých oblastí.

• Veni Sancte

• Školský rok 2019/2020 sme začali slávením spoločnej sv. omše v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave. Sv. omšu celebroval vdp. PhDr. PaedDr. Ľuboš HAŠAN, PhD. MBA, LL.M, riaditeľ školy spolu s duchovým školy vdp. Mgr. Stanislavom Lieskovským a vdp. PhDr. Petrom Mikulom, PhD. MBA, LL.M. Nech sú slová z homílie povzbudením pre nás všetkých počas celého školského roka.

• Otvorenie školského roka 2019/2020

• Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020 sa začne v pondelok 02. septembra 2019 o 8.00 hod. v kmeňových triedach AGY. Potom bude nasledovať slávnostná sv. omša, na ktorú sa študenti presunú spolu s triednymi učiteľmi.

Tešíme sa na Vás!