• Milí kolegovia,

želám Vám krásny "Deň učiteľov" a ďakujem Vám za trpezlivosť, čas, lásku a oddanosť k svojej práci, ktorú venujete našim žiakom.

Marcela Lančaričová, riaditeľka

• Brno v advente

• Žiaci spolu s pedagógmi navštívili adventné Brno a strávili tak spolu príjemný deň, ktorý bol spojený aj s prehliadkou historickej časti mesta doprevádzaný odborným výkladom sprievodcu.

• Naša škola sa zapojila do projektu s krásnou myšlienkou:

"Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?"

Dať do každej krabičky od topánok niečo milé, teplé, sladké, voňavé, slané, na zahriatie... nám sa podarilo celkom 19 krabičiek

Všetky darčeky putujú k seniorom  Hospic Dotyk života, ktoré vedú sestry premonštrátky.

Chceme sa touto cestou poďakovať všetkým, ktorí sa rozhodli pomôcť a prispieť

• Deň otvorených dverí

• Milí žiaci, vážení rodičia a výchovní poradcovia, srdečne Vás pozývame na deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční dňa 5. decembra 2023 (utorok) v čase od 8.00 do 13.00.

Tešíme sa na Vás!

• Imatrikulácie

• Parádne nám tretiaci privítali našich prváčikov, ktorí statočne bojovali a splnili všetky úlohy, ktoré od našich pirátov dostali. O zábavu bolo naozaj postarané ... 🙂

• STE DOFÁCI A TO NIEČO ZNAMENÁ

• Dňa 26.9.2023 si v budove Slovenskej sporiteľne v Bratislave naši študenti / absolventi programu DofE prebrali bronzové ocenenie.

Zažili ste dobrodružstvo, ktoré Vám prinieslo zaslúženú cenu. GRATULUJEME!

• Eshop so školským oblečením

• Dobrý deň všetkým!

Aj tento rok máme pre Vás skvelú správu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia, o podobe ktorej rozhodli sami žiaci. Tento školský rok prichádza obohatená o nové produkty, farby a eko oblečenie. Jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/agyjantauscha/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 23.10. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť nový kúsok so školským logom!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

S pozdravom a prianím krásneho dňa

• Nezabudnutí susedia

• Trieda 3. AG si s vyučujúcimi uctila obete holokaustu a rasového násilia svojou účasťou na pietnej spomienke Nezabudnutí susedia, ktorá sa konala pred trnavskou Synagógou. Súčasťou tejto spomienky bola aj prednáška na tému Holokaust, ktorá sa konala v sále Marianum na Arcibiskupskom úrade. Aj takouto formou sme si pripomenuli toto historické obdobie.

• "Nebojím sa zachrániť život"

• Naši študenti 1.- 3. ročníka sa v rámci projektu "Učiaca sa Trnava" zúčastnili workshopu "Nebojím sa zachrániť život", ktorý organizovala Dobrovoľná civilná ochrana. Žiaci si mohli na vlastnej koži vyskúšať ako poskytnúť prvú pomoc pri dusení sa, krvácaní z otvorenej rany či KPR.

• Otvorenie školského roka 2023/2024

• Školský rok 2023/2024 sa začne 04.septembra 2023 slávnostnou svätou omšou, ktorá sa bude konať v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave o 9.30 hod. Žiaci sa stretnú s triednymi učiteľmi nasledovne:

žiaci 1. ročníka sa stretnú o 9.00 na nádvorí Arcibiskupského gymnázia,

ostatné ročníky sa stretnú s triednymi o 9.15 pred kostolom.

• Záver DofE 2022/2023

• Naši "Dofáci" majú svoje úrovne dokončené. Svoje bohaté skúsenosti a žážitky vyrozprávali svojim spolužiakom a pripravili si krásne prezentácie a videá zo svojich dobrodružných expedícií. Mnohí spolužiaci sa nechali inšpirovať a tešíme sa ako sa naša "dofe rodina" v novom školskom roku rozrastie!

Tešíme sa na slávnostné oceňovanie, ktoré nás čaká v septembri!

Zodpovední: Mgr. Alžbeta Haragová, Lucia Lackovičová, Mgr. Katarína Jankovičová

• Konferencia ARphymedes

• V stredu 28.06.2023 sa vybraní žiaci zúčastnili medzinárodnej konferencie ARphymedes, ktorá sa konala na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, kde sa dozvedeli, že fyzika je nie len poučná, ale môže byť aj veľmi zábavná. Určite sa budeme na hodinách fyziky inšpirovať ...

Zodpovedná: Mgr. Katarína Jankovičová

• Exkurzia ÚVTOS Hrnčiarovce nad Parnou

• V rámci predmetu Občianska náuka, oblasť Trestné právo sme sa dnes boli pozrieť na fungovanie Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Hrčiarovciach nad Parnou. Rozšírili sme si obzor ako žijú tí, ktorí nerešpektujú zákon.

ÚVTOS, ďakujeme!

Zodpovedná: Mgr. Monika Zemková

• Mladý záchranár Trnavskej župy

• Štvorčlenný tím z našej školy sa 21. 06. 2023 opäť zúčastnil výnimočnej súťaže „Mladý záchranár Trnavskej župy“.

Napriek silnej konkurencii sa Tomášovi K. (III. AG),  Agátke A. (III. AG), Vendelínovi S. (III. AG) a Michaele V. (I.AG) podarilo získať nádherné 2. miesto.

Srdečne blahoželáme!

Zodpovedná: Mgr. Alžbeta Haragová

• Dobrodružná expedícia DofE

• V rámci projektu DofE sa študenti AGY zúčastnili dobrodružnej expedície trvajúcej nepretržite dva dni. Počas nej si vyskúšali život v prírode, prešli desiatky kilometrov odkázaní jeden na druhého. Naučili sa tak vzájomne počúvať, podporovať a spolupracovať.

Zodpovední: Mgr. Alžbeta Haragová, Mgr. Katarína Jankovičová, Lucia Lackovičová