• Prijímacie skúšky 2024/2025

• Príjimacie skúšky na školský rok 2024/2025

Arcibiskupské gymnázium biskupa P. Jantauscha, Jána Hollého 9, Trnava

Kritériá prijímacích skúšok na školský rok 2024/2025

Riaditeľka Arcibiskupského gymnázia biskupa P. Jantauscha v Trnave v zmysle zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v znení neskorších predpisov podľa § 65 ods. 2, a po prerokovaní v pedagogickej rade školy dňa 16.11.2022 určuje tieto kritériá pre prijímanie uchádzačov na štúdium v študijnom odbore 7902 J gymnázium v školskom roku 2024/2025.

Pre žiakov so zdravotným znevýhodnením sa forma prijímacej skúšky určí s prihliadnutím na ich zdravotné znevýhodnenie na základe odporučenia odborného zariadenia, v ktorého starostlivosti je žiak. Odporučenie úpravy prijímacej skúšky odborného zariadenia je potrebné poslať spolu s prihláškou na strednú školu.

Kritériá na prijatie:

1.Uchádzači do 1. ročníka pre šk. rok 2024/2025 budú prijímaní na základe nasledujúcich kritérií:

• Výsledok prijímacej skúšky (bod 2)
            • Úspešnosť riešenia v predmetových olympiádach a v súťažiach (bod 4)
            • Prospech uchádzača na ZŠ (bod 5)

2. Úspešné vykonanie prijímacej skúšky, ktorá pozostáva z testov z profilových predmetov -

slovenský jazyk a literatúra a matematika (učivo v rozsahu učebných osnov ZŠ)

• Maximálny počet bodov z každého testu je 50 bodov
            • Uchádzač vyhovel, ak dosiahol minimálne 60% v súčte výsledkov z testov SJL a MAT

3. Bez prijímacej skúšky budú na štúdium prijatí žiaci, ktorí dosiahli v externom testovaní MONITOR 9 úspešnosť najmenej 90% v každom vyučovacom predmete samostatne.

4. Uchádzač môže získať

Predmetové olympiády, umelecké, recitačné a športové súťaže

Celoštátne kolo

42

32

22

Úspešný riešiteľ  - predstavuje 15 bodov.

V prípade, že bol žiak úspešný vo viacerých súťažiach, body sa pripisujú len za najvyššiu úspešnosť.

Požadované doklady (výsledkové listiny a diplomy) o úspešnosti na olympiádach a súťažiach je potrebné doložiť spolu s prihláškou.

5. Prospech uchádzača  na ZŠ v druhom polroku 8. ročníka a v prvom polroku 9. ročníka z predmetov slovenský jazyk a literatúra  až chémia

Prospel s vyznamenaním

Prospel veľmi dobre

20

10

20

10

V prípade priemeru 1,00  za 8. a 9. ročník spolu môže uchádzač získať navyše 10 bodov.

6. V prípade rovnosti bodov o poradí rozhodujú:

• Zmenená pracovná schopnosť
            • Uchádzač dosiahol vyšší počet bodov v prijímacej skúške
            • Uchádzač dosiahol vyšší počet bodov z predmetových olympiád a súťaží

7. Žiaci so zníženou známkou zo správania v 7., 8., 9. ročníku ZŠ budú vyradení zo zoznamu uchádzačov o štúdium.

PhDr. Marcela Lančaričová, PhD.