• Prijímacie skúšky 2023/2024

• Príjimacie skúšky na školský rok 2023/2024

• Arcibiskupské gymnázium biskupa P. Jantauscha, Jána Hollého 9, Trnava

Kritériá prijímacích skúšok na školský rok 2023/2024

Riaditeľ Arcibiskupského gymnázia biskupa P. Jantauscha v Trnave v zmysle zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v znení neskorších predpisov podľa § 65 ods. 2, a po prerokovaní v pedagogickej rade školy dňa 14.02.2022 určuje tieto kritériá pre prijímanie uchádzačov na štúdium v školskom roku 2023/2024

kód odboru

odbor

počet žiakov

počet tried

poznámka

7902 J 4-ročné všeobecné štúdium s maturitou

gymnázium

7902 J 4-ročné všeobecné štúdium s maturitou

gymnázium

Elokované pracovisko v ÚVTOS Hrnčiarovce nad Parnou

Termín skúšky:           1. termín:
                                              2. termín:

Pre žiakov so zdravotným znevýhodnením sa forma prijímacej skúšky určí s prihliadnutím na ich zdravotné znevýhodnenie na základe odporučenia odborného zariadenia, v ktorého starostlivosti je žiak. Odporučenie úpravy prijímacej skúšky odborného zariadenia je potrebné poslať spolu s prihláškou na strednú školu.

Kritériá na prijatie (okrem uchádzačov z ÚVTOS Hrnčiarovce nad Parnou)

1.Úspešné vykonanie prijímacej skúšky, ktorá pozostáva z testov z profilových predmetov -

Slovenský jazyk a literatúra a matematika (učivo v rozsahu učebných osnov ZŠ)

• Maximálny počet bodov z každého testu je 30 bodov
          • Uchádzač vyhovel, ak dosiahol minimálne 50% v teste zo SJL aj v teste z MAT

2.Bez prijímacej skúšky budú na štúdium prijatí žiaci, ktorí dosiahli v externom testovaní MONITOR 9 úspešnosť najmenej 90% v každom vyučovacom predmete samostatne.

3. V prípade rovnosti bodov o poradí rozhodujú:

• Výsledky z externého testovania MONITOR 9
          • Umiestnenie v predmetových olympiádach a v iných súťažiach (okresné kolo a vyššie). Výsledky o umiestnení v súťaži musia byť zdokladované.

4.Žiaci so zníženou známkou zo správania v 7., 8., 9. ročníku ZŠ budú vyradení zo zoznamu uchádzačov o štúdium.

Kritériá na prijatie uchádzačov z elokovaného pracoviska Arcibiskupského gymnázia biskupa P. Jantauscha v Ústave na výkon trestu odňatia slobody Hrnčiarovce nad Parnou

Kritériá na prijatie  uchádzačov :

Úspešné vykonanie prijímacej skúšky, ktorá pozostáva z testov z profilových predmetov a ústneho pohovoru prijímacej komisie:

Testy z profilových predmetov -  SJL a MAT (učivo v rozsahu učebných osnov ZŠ)

• Maximálny počet bodov z každého testu je 30 bodov
          • Uchádzač vyhovel, ak dosiahol minimálne 50% v teste zo SJL aj v teste z MAT

V prípade rovnosti bodov o poradí rozhodujú:

• priemer známok na konci šk. roka v 7. a v 8. ročníku ZŠ z vyučovacích predmetov (vyučovací jazyk až chémia), ak má uchádzač hodnotenie z viacerých cudzích jazykov, použije sa lepší z nich)

PhDr. Marcela Lančaričová, PhD.